Външни ванички ЗА ВОДОСНАБДЯВАНЕ- КЛЕО 5
Канал “А“малък канал/малка ваничка
Канал „B”голям канал/голяма ваничка
Предимството на външните ванички, е че те позволяват външно водоснабдяване без да се налага да се отваря инкубатора, като по този начин се запазват настройките. При стартиране на инкубацията, преди да се сложат яйцата напълнете ваничка (А) с вода (стайна температура) с чаша (около 200 ml). Наливайте малко по-малко в отделението на казанчето докато водата достигне и мине отворчето .
После поставете яйцата и стартирайте инкубацията, както е посочено в упътването.
Добавянето на вода ще става всеки път когато нивото пада под дупчицата в казанчето.
Съобразно яйцата, които са в инкубация(погледнете инструкцията в упътването) през последните дни трябва да се пълни с вода и ваничка (В).
За това напълнете около 350ml вода в голямото отделение на казанчето. Трябва да се пълни бавно за да не мине водата над преградата.
Пълненето ще завърши когато водата мине над дупчицата в казанчето.
Когато пиленцата започнат да се излюпват е възможно дупчиците за вода да се запушат. Ако не преминава вода те трябва да се отпушат с тънка тел.
Автоматично устройство за обръщане на яйца.
Инкубаторът е оборудван с автоматично устройство за обръщане на яйцата. Обръщането се осъществява посредством асинхронен двигател, правейки 6 обръщания през 4 часа за 24 часа. Предимството е, че не трябва да отваряте инкубатора ежедневно. Така ще се запазят оригиналните параметри които са първоначално настроени.
ВНИМАНИЕ! Преди да поставите яйцата в инкубатора проверете позиционирането на люлката в каналите на решетката! Яйцата се поставят с острото надолу!
Не е необходимо да въртите люлката ръчно,тя е свързана от другата страна с моторчето.това може да повреди моторчето!!!От третия ден яйцата трябва да започнат да се накланят!. Стартирайте автоматичното устройство за въртене на яйцата, като включите кабела в гнездото му отдолу на корпуса на инкубатора. Накланянето на яйцата е много бавно!. За да разберете дали работи, направете белег с молив на кутията за да се отбележи позицията на люлката. След около половин час люлката трябва да се е преместила от първоначалното си положение. Уверете се че люлката е правилно позиционирана в канилите на скарата!. (Това е най- добрия начин да се следи дали се променя позицията на люлката).
Три дни преди да завърши инкубацията(при кокошки на 17 ден) яйцата трябва да спрат да се въртят, да се махнат от люлката и да се поставят директно на решетката. За целта кабела, който захранва устройството за обръщане се изключва.премахва се люлката на която са били яйцата като преди това премахнете люлката от моторчето!!! И яйцата се поставят директно на решетката. След това инкубатора се затваря и до края на инкубационния период, яйцата не трябва да се пипат докато не се излюпят.
След като се излюпи самото пиленце се маха самата черупка,а пиленцето се оставя в инкубатора докато изсъхне!
Внимание! Ако уреда за автоматично обръщане блокира трябва да продължите обръщането на яйцата ръчно с малкото ключе отстрани на инкубатора,като преди това премахнете люлката от моторчето!!!
Инкубатора е оборудван с индикатор за влажност и за температура.Внимание!
Едните цифри следвани от % показват влажността. А другите цифри показват температурата.
-ако влажността е 20 до 30% означава, че няма вода в гнездата и трябва да се добави.
– влажност между 45 и 85% е нормална.
РЕМОНТЪТ СЕ ИЗВЪРШВА САМО В СПЕЦИАЛИЗИРАН СЕРВИЗ! Тел.0888/636-280
В случай на повреда, транспортирането на инкубатора е за сметка на купувача!!
За допълнителни аксесоари и други модели инкубатори :
www.inkubatorite.com deso.angelov@abv.bg Тел.0888/636-280
За допълнителни въпроси относно експлоатацията на инкубатора и гаранцията, моля обърнете се към Вашият доставчик!
Тел.0888/636-280 ДЕСИСЛАВ ГЕОРГИЕВ
Вносител за България „ДАС 74“ ЕООД
гр.Русе ул. „Михаил Арнаудов“ 1 тел.0888/636-280